Profită de +100 idei de cum să faci bani online pentru începători și câștigă bani online gratis fără efort!✔️ Vezi cele mai bune 36 idei!
Castiga bani rapid
Angajăm manipulanti marfă în București! Oferim program stabil, salariu competitiv și un mediu de lucru dinamic. Aplică pentru a te alătura echipei!

În ultimii ani, nevoile de consum și comenzile online au depășit record după record și vor continua să crească. Pentru a onora toate aceste cereri, companiile mari și mijlocii fac mai mereu angajări pentru postul de manipulant marfă, în București și în țară. Acești lucrători din depozite pun lucrurile în mișcare, de la preluarea stocurilor trimise de furnizori și până la pregătirea coletelor pentru clienți, fiind eroii nevăzuți ai vremurilor noastre.

Un manipulant de marfă transportă și gestionează mărfurile din depozit, diferite unități de producție sau de la raft. De asemenea, acesta trebuie să înregistreze toate livrările preluate de la furnizori, să monitorizeze stocurile și să pregătească produsele pentru comenzile clienților.

Responsabilități din fișa postului: ce face un manipulant de marfă din depozit sau de la raft

Atribuțiile unui manipulant de marfă pot varia ușor, în funcție de dimensiunea companiei, modul de lucru al angajatorului și tipul de produse transportate. Însă următoarele responsabilități sunt valabile pentru orice locuri de muncă din acest domeniu, iar dacă vei ocupa un astfel de post va trebui:

  • Să preiei materialele de la furnizor, având grijă să verifici codurile de aprovizionare, numerele de lot și cantitățile primite
  • Să deschizi containerele cu marfă, să sortezi și cataloghezi fiecare tip de produs
  • Să aranjezi mărfurile în zonele asignate din depozit sau de pe raft și să păstrezi ordinea
  • Să faci periodic inventarul, să notezi în fișele de producție numărul de unități disponibile și să raportezi în timp util ce stocuri trebuie reînnoite
  • Să verifici comenzile înregistrate, să aduni din stoc produsele necesare și să le pregătești pentru livrare
  • Să actualizezi bazele de date după fiecare expediere de produse
  • Să te asiguri că toate căile de acces și culoarele de transport sunt libere, pentru a preveni accidentele
  • Să știi sau să înveți să operezi utilajele prevăzute de angajator
  • Să încarci și să descarci materialele care trebuie aranjate, relocate sau livrate cu ajutorul acestora
  • Să întreții echipamentele și utilajele de manipulare marfă, să le inspectezi înainte de fiecare utilizare, conform regulamentului intern, și să soliciți repararea lor, dacă e cazul
  • Să respecți toate regulile de sănătate și securitate în muncă și măsurile de siguranță din cadrul companiei
Descrierea jobului

Angajam URGENT manipulanti depozit necalificati!

CERINTE:

-minim 8 clase;

-cazier curat.

SE OFERA:

Venit NET de 3600 lei: salariul de 2300 lei net +500 bonus prezenta +800 tichete de masa

-orele suplimentare se platesc dublu (200%)

-transport asigurat din Bucuresti.

PROGRAM

Luni-Vineri: 09.00-18:00

LOCATIE

In apropiere de Bucuresti.

Pentru detalii, SUNATI la numarul de telefon!

Ce face un manipulant de marfă: responsabilități din fișa postului și ce salariu are în 2024

Angajam manipulanti marfa necalificati in depozit!

19 septembrie 2024